תפריט
סל קניות
אין מוצרים בסל הקניות שלך

מה הבגדים שאת לובשת אומרים עלייך?

- תגובות (1)
מה הבגדים שאת לובשת אומרים עלייך?

מה הבגדים שאת לובשת אומרים עלייך?

 

בכתבה הבאה תגלי איך ליצור רושם ראשוני בדייט או ראיון עבודה, תקבלי כלים להעברת מסרים חיוביים לסביבה באמצעות הבגדים שאת לובשת ואפילו תראי את רמת ההשפעה בין הדרך שבה את מתלבשת לבין מה שאת מקבלת ומגיע לך לחיים.

מאת דוכסית סטייליסטית ובלוגרית אופנה דתייה.

 

כשאת יוצאת לפגישה עם מישהו שאף פעם לא פגשת או מגיעה לראיון עבודה לתפקיד מסוים, הדרך שבה את מתלבשת תשפיע באופן מידי על מי שרואה אותך.

עוד לפני שאת אומרת "שלום", רואים אותך ואת מה שאת לובשת ותת המודע של האחר מקבל החלטות לגבייך.

כאשר לא לוקחים בחשבון את הנתונים האלו, העיסוק בסטייל ובגדים יכול להיראות שטחי בלבד.

נשים עלולות להירתע מהמחשבה שיקבלו אותן לתפקיד מסוים או שבן הזוג ייבחר בהן בגלל הבגדים שהן לובשות ולא בגלל מי שהן. אם את נוטה להסכים איתן ולא מבינה מה "הביג דיל" בלבוש, הכתבה הבאה במיוחד בשבילך!

 

סטיילינג הוא כבר מזמן לא עוד מקצוע הנותן מענה חיצוני בלבד כאשר הסטייליסטית אומרת לך מה ללבוש ובוחרת בשבילך את פריטי האופנה הנכונים לך.

בשנים האחרונות מתפתחת תת קטגוריה בעולם הפסיכולוגיה והמחקרים בתחום מעידים על הקשר הקיים בין תחושות, רגשות והמקום שבו אנשים נמצאים בחיים לבין בחירות הלבוש והיחס שלהם לבגדים.

כיום, במקום תוכנית מהפך, בה המשתתפת עוברת שינוי חיצוני בלבד שהוא גם קיצוני ולרוב לא יחזיק מעמד לטווח הארוך.

לעומתו, סטיילינג טיפולי מציע תהליך של התפתחות, צמיחה והעצמה לנשים בכל המידות וכל הגילאים.

ידוע שקשה לשנות רושם ראשוני והזולת מקבע מחשבות לגבי האדם שהוא רואה, לפי הדרך בה הוא מתלבש, וכל זה בתוך 7 שניות מהרגע שהוא ראה אותך!

לדוגמא, אם הגעת לראיון עבודה לתפקיד רשמי ואת לא לבושה בקוד הלבוש המתאים, יחד עם זאת, ראיון העבודה לא היה מוצלח במיוחד, סביר להניח שלא תקבלי את התפקיד.

לעומת זאת, אם הגעת לראיון כשאת לבושה בקוד הלבוש המתאים – כבר זיכית את עצמך בנקודת בונוס כיוון שהדרך בה התלבשת, השפיעה עמוקות על תת המודע של האחר וגרמה לו לחשוב עלייך מחשבות חיוביות וכל זאת עוד לפני שאמרת מילה אחת! וכעת, מרגע שיתחיל הריאיון, במידה וכל מה שתאמרי ימצא חן בעיני השומע  - תעברי אוטומטית לעמדה בעלת התאמה פוטנציאלית לתפקיד. כלומר, המחשבה הראשונית שהתגבשה עלייך לפי הדרך שבה התלבשת - תחזק את הדברים שאמרת בהמשך הריאיון ולא תשאיר ספק לגבי מידת הרצינות שלך ואפילו לגבי מידת ההצלחה העתידית שלך לתפקיד המוצע.

וכן ההיפך, כאשר הלבוש לא היה הולם - כל מה שתאמרי ויהיה לא מדויק, יקבל "אישור" על בסיס ההחלטה הראשונית שהאחר קיבל לגבייך וההשפעה עלייך תהיה בהתאם.

וזה לא הכל!

בחירות הלבוש משפיעות באופן מידי על הדרך שבה אנשים תופסים את עצמם, מעניקים לעצמם אישורים ולכן אפשר באמצעות שינויים בלבוש - לשנות את הדימוי העצמי מדימוי נמוך לגבוה, חיובי ומקדם.

כאשר אישה בוחרת ללבוש בגדים נקיים, מכובדים ומחמיאים, כאלה שהיא מרגישה בהם בנוח, היא תופסת את עצמה כאישה חיובית. המחשבות שלה על עצמה - וכתוצאה מכך המעשים שלה ישדרו מסר של עוצמה לצד נינוחות, ביטחון לצד שלווה. תכונות אלו נתפסות כאטרקטיביות וגורמות לאחר להביע עניין חיובי באותה אישה בין אם זה בדייט, ראיון עבודה או כל מקום אחר בו קיימת בחינה סמויה או גלויה באינטראקציה בין אנשים.  

אם כן, המראה שלך הוא כרטיס הביקור שלך ויש לו את היכולת לקבוע באופן חד משמעי את הדרך שבה את מרגישה, חושבת, מתנהגת וכמובן להשפיע על האופן בו הסביבה תופסת אותך ולנהוג איתך בהתאם.

איך אפשר לשנות את המסר?

אם את רוצה להשאיר רושם חיובי ולעודד מחשבות טובות על עצמך, כאלה שישרתו אותך, יקדמו את המטרות שלך וישדרו לסביבה את האני הפנימי שלך, זה שרוצה לקבל ולתת יחס ראוי והוגן, כדאי לך להשתמש בכלי המופלא הזה, הכלי שייתן לך תוצאות בתוך 7 שניות אבל ישאיר את חותמו לאורך זמן.

מה עלייך לעשות?

ראשית, במקרים מסוימים, שינוי תודעתי מוביל לשינוי חיצוני ולפעמים הסדר הוא הפוך. מכל מקום, שינוי פנימי וחיצוני משלימים זה את זה.

התחילי בבחירת בגדים, החלק הזה לכאורה הוא החלק הנוח והקל לשינוי, או לפחות החלק שאת לא חוששת לגשת אליו. אם את חוששת, את יכולה להיעזר בסטייליסטית אישית שתעזור לך לדייק את בחירות האופנה שלך ולהצליח לשנות את המסר שאת מעבירה באופן שבו את מתלבשת.

בשלב ראשון, עלייך לסדר ולארגן מחדש את ארון הבגדים שלך ובשלב הבא תוכלי לקנות בגדים חדשים בהתאם למי שאת רוצה להיות ומה שאת רוצה לשדר.

טיפ סטיילינג!

כדי ליצור רושם ראשוני חיובי במקום הבא שאת מגיעה אליו – בדקי מהו קוד הלבוש המקובל במקום ואז תצרי לך לוק מעט יותר משודרג מהמקובל (אבל עדיין בגבול הסביר) כך גם ענית על הצורך של התאמה לקוד הלבוש וגם הצגת את הייחודיות שלך בכך שאת לא מתלבשת כמו כולם.

כדי לדעת מהו מבנה הגוף שלך ולהתאים בגדים שיהיו נכונים בדיוק למידות שלך ויחמיאו לך לחצי כאן!

בהצלחה!

תגובות (1)
avatar
אורח 26/01/2020 19:34
ואווו נותן מלא כלים להצלחה בלבוש לפגישה ראשונה🥰